BETA HOME GÖLEVİ HİJYEN MANİFESTOSU

 

Sevgili Misafirlerimiz,

İçinden geçmekte olduğumuz bu özel dönemde, size kaliteli ve sağlıklı bir hizmet sağlayabilmek için, misafirlerimiz ve çalışanlarımız için almış olduğumuz tedbirleri açıklıkla paylaşmak isteriz. Bu tedbirlerin uygulanmasında, bize destek olduğunuz için çok teşekkür ederiz.

 

Misafirlerimizle ilgili aldığımız önlemler

1.Tesisimize maskesiz girmediğiniz için teşekkür ederiz. Maskeniz yanınızda bulunmuyorsa, tesis girişinde temin edilecektir. Ateşiniz ölçüldükten sonra ana kapıdan içeri girebilirsiniz. 38 dereceden yüksek ateş ölçümlerinde, misafirlerimizin sağlık kuruluşuna başvurması sağlanacaktır.

2.Maskenizi yeme içme faaliyetleri dışında takmayı sürdürmenizi rica ederiz.

3.Tesisimizde her durumda maksimum 30 misafir bulunur. Bu dönemde üzülerek rezervasyonsuz müşteri kabul edemeyeceğiz. Masalar arası sosyal mesafe sağlık bakanlığı genelgesinde olduğu gibi 1.5 m. olarak belirlenmiştir.

4.Resepsiyon önünde ellerinizi dezenfekte ettikten sonra bahçeye geçebilirsiniz.

5.Tüm masa ve oturma grupları her misafirden sonra dezenfektan ile silinip hazırlandıktan sonra yeni misafir kabul edilecektir.

6.Post cihazlarımızın her kullanımdan sonra temizlenerek dezenfeksiyonu sağlanacaktır.

7.Tüm ortak kullanım alanlarında, tuvaletlerde dezenfektan bulundurulacaktır.

8. İskelede aynı anda üç kişiden fazla bulunması sakıncalıdır.

9. Restoranda elle temas edilen yerler belirlenmiş olup (kapı kolu, musluk, sabunluk vs.) her kullanımda dezenfekte edilecektir.

10. Villarımız, restoran mutfağımız, bahçemiz ve kullanılan araç gereçler, çevreye ve insana zararsız, ekolojik NANO teknoloji NANOKSIA markası ve ULV cihazlarıyla dezenfekte edilmektedir. Bu teknolojinin Covid-19a karşı etkili olduğu belgelenmiştir.

 

Çalışanlarımızla ilgili aldığımız önlemler

  1. Her çalışanımızın ateşi, günlük olarak temassız ateş ölçer ile ölçülür. Sonra tesise girişleri sağlanır.
  2. Tüm çalışanlarımızın salgın eğitimi ve hijyen belgeleri bulunmaktadır.
  3. Çalışanlarımız tüm sağlık kontrolleri yapılmıştır. Ayrıca takipleri yapılmaktadır.
  4. Çalışanlarımızdan herhangi birinde hastalık belirtisi görüldüğünde en yakın sağlık kuruluşuna başvurulacaktır.
  5. Çalışanlarımızın misafirlere ve ortama uygun kişisel koruyucu donanım (maske, eldiven, yüz koruyucu gibi) ile ve dezenfektan sağlanarak kullanımı takip edilecektir.
  6. Tesisi tedarikçi olarak ziyaret eden üçüncü kişilerin, tesise koruyucu maskeyle gelmesi sağlanacak ve tesiste kaldığı süre minimumda tutulacaktır.

 

MUTFAK

1.Mutfağımızın temizliği, gıda güvenliği ve mutfak hijyeni uygulamalarıyla ilgili mevzuat ve yönetmeliklere uygun şekilde yapılır.

Restoran mutfağımız, kullanılan araç gereçler, çevreye ve insana zararsız, ekolojik NANO teknoloji NANOKSIA markası ve ULV cihazlarıyla dezenfekte edilmektedir. Bu teknolojinin Covid-19a karşı etkili olduğu belgelenmiştir.

2. Mutfak ve pişirme alanlarına görevli olmayan personel girmez. Bütün gıdalar kapalı dolaplarda veya üzeri kapalı şekilde saklanır.

3. Çapraz bulaşmayı önlemek için, işlem görmemiş gıda maddeleri ile hazırlanmış gıdalar mutfakta birbirlerinden ayrı yerlerde muhafaza edilir.

4. Hiçbir gıda maddesi zeminle temas ettirilmez. Mutfak ve ilişkili alanların, mutfakta kullanılan her türlü donanım ve ekipmanın, tezgâh ve saklama alanlarının temizlik ve hijyeni düzenli olarak sağlanır.

5. Servis malzemeleri (çatal, kaşık, bıçak) endüstriyel bulaşık makinalarında yıkanır ve paketlenir. Mutfak personeli çalışma esnasında iş kıyafeti ve kişisel koruyucu ekipman kullanır ve ellerini düzenli olarak yıkar.

6.Tuvaletlerin zeminleri, klozetler, pisuvarlar, lavabolar, musluklar podik olarak  dezenfekte edilir. Tek kullanımlık kağıt havlular kullanılır.

 

VİLLA HİJYENİ

Misafir villalarımızda amacımız sizlerin hijyenik, tertemiz ve konforlu bir mekanda konaklama yapmanızı sağlamaktır.

1.Villa  temizliklerinde hastane tipi TSE ve CE belgeli dezenfektanlar kullanılmaktadır. Bütün temizlik işlemleri bittikten sonra villalarımız ULV makinaları ile nano teknoloji gümüş suyuyla dezenfekte edilmektedir ve sonrasında havalandırılmaktadır.

2.Tekstil ve linen ürünlerimiz 90°C sıcaklıkta yıkanmaktadır ve kapaklı dolaplarda muhafaza edilmektedir.

3.Villalardaki klimaların filtreleri her check-out sonrasında dezenfektanlar ile yıkanmaktadır.

4.Villalarda tek kullanımlık dezenfekte edilmiş buklet malzemeleri kullanılmaktadır. Kalan buklet malzemeleri, tuvalet kağıdı gibi ürünler atılmaktadır.

5.Villalardaki fincanlar ve bardaklar yüksek sıcaklıkta bulaşık makinasında yıkanmaktadır.

6.Villalarınızda maske ve dezenfektan bulunmaktadır.